Ana sayfa Bilgisayar Web sitelerini test ederek para kazanmak 1

Web sitelerini test ederek para kazanmak 1

2118
1
PAYLAŞ

 

Web sitelerini test ederek para kazanmak 1

Web sitelerini test ederek para kazanmak, ilginç mi? Ya da neden diyebilirsiniz. Temel gerekçesi bir çok blogger yada şirket sitelerinin kullanıcı dostu olmasını önemser. Bu nedenle de, sayfayı ziyaret edenlerin düşüncelerini öğrenebilmek adına web sitelerini üçüncü kişilere test ettirirler. Tabiki bunun için belli bir miktar öder. Çünkü sitenin yapısından dolayı ziyaretçi kaybı direkt para kaybı demektir. Bu önemli detayın farkında olan kişi yada şirketler bu gider kalemini göze almışlardır.

İnternette kazanç elde edebilmek adına, hatta evde ek gelir elde edebilmek adına bu sektörü alternatif görebilirsiniz. Bu işi yapabilmeniz için İngilizceniz biraz iyi olmak durumunda. Zira bu işi yapan siteler genelde İngilizce gerektiriyor. Ayrıca mikrofonlu bir bilgisayar ve hızzlı internet gibi kolay sağlayabileceğiniz şartları var. Bu testler genellikle 5 ile 25 dakika arası zamanınızı alırken, ortalama 10 dolar civarında getiri sağlamakta.

Eğer bu iş ilginizi çekiyorsa buyrun sizin için bu sitelere ait ön araştırmamız.

User Testing

15-20 dakika sürecek testin karşılığında 10-15 dolar kazanırsınız Tester olmak için email internettekazancadresinizle kayıt yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Tester olmadan önce örnek bir sınava tabi tutulursunuz. Bu iş ABD’de yaşayanlara ya da PayPal ile ödeme alabilen diğer ülkelerin vatandaşlarına açıktır. Ülkemizde paypal ile ödeme alınamadığı için çok uygun olmayabilir. Ancak paypal hesabı açıp oradaki kazancınızı başka türlü değerlendiririm diyorsanız deneyebilirsiniz. Üye olmak için tıklayınız.

Enroll

Bu sisteme kayıt olmak için email adresinizi, şifrenizi ve tercih ettiğiniz test etme şeklini Web sitelerini test ederek para kazanmak(bilgisayar, tablet veya akıllı telefon) belirtmeniz gerekiyor. Kaydınızı tamamladığınızda, size uygun olan testler mail olarak gelecektir. Aldığınız işler de, işin niteliğine göre fiyat değişkenlik gösterecektir. Ödemeler PayPal yoluyla yapılır. Üye olmak için tıklayınız.

StartUpLift

Websiteleri test ederek para kazanmak için bir başka ise startuplift. Her firma kendi internet sitesini ve cevaplamanız için soruları belirtirler. Görevinizi tamamladıktan sonra, fikirlerinizi de yazılı olarak belirteceğiniz bir alan mevcut. Tamamlanan her bir görev için yaklaşık 5 dolar civarında ödeme alırsınız.

Ödemeleriniz haftalık olarak PayPal hesabınıza ödenir.Üye olmak için tıklayınız.

TestingTime

Bu site üzerinde her bir çalışmanız için 30 euroya kadar para kazanabilirsiniz. Testler diğer sitelerden farklı olarak Skype üzerinden yapılır. Her bir test için minimum yarım saat ve maksimum bir buçuk saat zamanınızı alır. Görevleri tamamlandıktan sonra bir hafta ile on gün içerisinde PayPal üzerinden ödemeniz yapılır. Bu site, dünya çapında internet bağlantısı ve Skype hesabı olan herkesi tester olarak kabul etmektedir. Üye olmak için tıklayınız.

TryMyUI

Web sitelerini test ederek para kazanmak için bir diğer site TryMyUl. Onbeş, yirmi dakikanız için 10 dolar kazanabilirsiniz. TryMyUI ile çalışmaya başlamak için önce sitede kendinize bir hesap açmalısınız. Ardından bir yeterlik sınavını geçmeniz gerekecektir. Yeterlik sınavı sizin bu işin gerekliliklerini ve süreci bilip bilmediğinizi anlamak için yapılan bir testtir. Sınavı geçtikten sonra, test görevleriniz mail yoluyla size gönderilecektir. Bu sitede ödemeler her iki haftada bir PayPal üzerinden yapılmaktadır.Üye olmak için tıklayınız.

Userfeel

 

Userfeel sitesi ile web sitelerini test ederek pazanmak seçeneğinde de fikirlerinizi beyan etmenizin karşılığı yaklaşık 10 dolar. Tester olmak için tıpkı diğer sitelerdeki gibi önce kendinize bir hesap açın ve örnek bir test yapın. Bu örnekleme sizi sınamaya yönelik. Eğer örneklemeniz başarılı olur ve onaylanırsa, mail yoluyla test görevlerini almaya başlarsınız. Ödemelerinizi, her haftanın sonunda PayPal üzerinden alabilirsiniz.Üye olmak için tıklayınız.

1 YORUM

  1. Bilgilendirici içerik için teşekkürler. Ancak ne yazık ki bu sitelerin çoğu Paypal ile ödeme yapıyor ve ülkemizde de paypal kullanılmıyor. Bunu belirtmeniz iyi olmuş…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here