Ana sayfa E-Ticaret Video Marketing İle Para Kazanmak

Video Marketing İle Para Kazanmak

1194
0
PAYLAŞ

Geçmişten günümüze süre gelen yöntemler değişse de amaçların değişmediği şeylerden birisi ise ihtiyaçları karşılamaktır. Zamanla ihtiyaçları karşılamak malların değeri olarak para çıkmış ve insanlar ihtiyaçları için para kazanmaya başlamıştır. Para kazanmak teknoloji gelişmesi ile de farklılaşmaya başlamıştır. Teknoloji gelişmesi ile de para kazanmak insan gücünden daha çok akıl yürütme ile gerçekleşmeye başlamıştır. Güç harcamak yerine oturduğunuz yerden para kazanmak artık mümkündür. Ekstra masraflar olmadan kolay yoldan internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun için birçok yöntem vardır. Kişi kendisi için en uygun bulduğu alanda çalışmalıdır. Bu yöntemlerden birisi ise video marketing ile para kazanmaktır.

Peki video marketing nedir?

Eğer pazarlama işleri ile uğraşıyorsanız. İşinizin gelirini artıracak bir yöntemden bahsetmekteyiz. Bu yöntem de video sitelerini kullanarak ürününüzün pazarlamasını bu siteler ile yapmaktır. Bu video sitelerinin başında ebetteki youtube gelmektedir. Sırası ile daiylmotion, vimeo gibi siteler tercih edilmektedir. Birden çok farklı video marketing stratejilerine ulaşmak mümkündür. Bu yöntemden ayrıntılı bahsetmek gerekirse eğer herkes tarafından bilinmeyen yani çok fazla el sürülmemiş olmasından ötürü para miktarı oldukça çok olan güzel bir yöntem veya sektördür.

Öncelik olarak yapmanız gerekenlerin başında video hazırlama işlemi bulunmaktadır. Video hazırlamak için oldukça çok yöntem vardır. Bunun için internette hazır programlar bulunmaktadır. Bu programlardan bazıları şunlardır; Animato.com, Movie maker, Proshow Gold, Fiverr.com gibi programlar kullanarak video hazırlayabilirsiniz. Bu programların nasıl kullanıldığı ile ilgili destek almanızı öneririz. Bu programların yanı sıra video hazırlamak için başka yöntemlerde vardır. Kamera kaydı ile yapılan videolar. Bu videolar daha gerçekçi ve etkili sonuç için kullanıcı yorumu içeren videolar yapabilirsiniz. Bir başka video türü ses kaydı ile video hazırlamaktır. Bunda genellikle arka planda ses ve görüntüde slâytlar kullanılmaktadır.

Bu süreç içerisinde en önemli olan hususlardan birisi yenilikçi olmaktır. Videolarınızın izlenmesi için diğerlerinden farklı ve dikkati üzerine toplayacak nitelikte olmalıdır. Çok video olsun derken kaliteyi düşürmemek gereklidir. Diğer bir husus ise video başlığını en üst sıralara çekmek için kullanılan kelimelere dikkat edilmeli ve başlığın ilgi çekici olması gerektiğidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here