Ana sayfa Part Time SANAL DERS VEREREK GELİR ELDE ETMEK

SANAL DERS VEREREK GELİR ELDE ETMEK

339
0
PAYLAŞ

     Sanal ders, internet hızlarının ışık hızı denilecek düzeye çıkmasıyla ve hala artış göstermesiyle birlikte Dünya yeni bir sisteme girdi. Bu sistemde de dersler dahil bir çok şey sanal yollarla anlatılmaya, ifade edilmeye başlandı. Video Sanal Dersler insanların birebir veya grup halinde dersi dinlemesine olanak sağlarken, eğitmenin de birebir dersi anlatmasına olanak sağlar. Yazıyla anlatılan sanal derslerde de birçok gerekli bilgi siteler içerisinde yer almaktadır. Bunlara da tarayıcı(chrome, yandex, explorer vs.) aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sanal Ders Nedir?

Sanal Ders, internet üzerinden çevrimiçi olarak veya internet üzerinden yükleme yapılarak sitelere bilgi vermek amaçlı eğitim niteliği taşıyan notların tümüdür. Bu tarz dersleri vermek herhangi bir kural gerektirmemektedir. Kural olarak varsayacağımız nokta öğretilenlerin öğrencinin yaşına bakmaksızın ne olursa olsun hayatı boyunca karşısına çıkacağını bilerek doğru bilgiler olmasına dikkat etmektir. Sanal Ders sayesinde bir öğrenci Dünyanın diğer tarafındaki eğitmeninden bile ders alabilir. Hatta eğitmen öğrencisine veya öğrencilerine ders de verebilir.

Eğitimi verilirken, sınıf içinde pasif durumda kalan grup içinde katılım yetisine sahip olamayan öğrenciler varken, bu tarz sorunlar bu yöntemde ortadan kalkacağı için sadece saf bilgiyi elde ederler. Dikkatleri dağılacak hiçbir durum onlar için kalmadığından daha iyi odaklanarak konuyu daha çabuk özümseyeceklerdir. Böylece daha özgürce hareket ederek kendileri olabileceklerdir. Sanal Dersler sayesinde isterseniz sadece ihtiyaç duyduğunuz alanlara yönelerek o alanda yükselebilirsiniz.

Video konferans şeklinde de birden fazla öğrenciye olabildiği gibi, tek bir öğrenciyede yapılan bu dersler canlı olduğu için, öğrencinin soru sorması yada örneklemeler de dersin bir argümanıdır. Bu da bu dersi en önemli yapan kısımdır. Çünkü canlılık olmadan yapılan eğitim gerçek anlamda eşit eğitim şartlarının sağlandığını göstermektedir. Durum böyle olunca tercih edilme durumu her geçen gün artmaktadır.

İnternette Ders Nasıl Verilir?

Belli siteler ve belli programlar aracılığı ile öğrencilere internet üzerinden ders verilir. http://www.teknoakademi.com/  Sanal Ders, olayını yaygınlaştırabilmek için bir çok çalışmalara adım atmıştır. Sanal Ders verebilecek bir ekip ile site düzenlenerek bir yola çıkılmıştır. Bunun haricinde Youtube, Udemy gibi birçok siteler ve uygulamalar üzerinden belli kurallar dahilinde kendi dersinizi verebilirsiniz veya ders alabilirsiniz.

Sanal Ders Kimlere Verilir?

Bilgi almak isteyen herkes potansiyel öğrenci olarak kabul edilebilir. Bunun için herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Bu yüzden internet üzerinde akıl alamayacak kadar farklı konu ve dallarda sanal dersler mevcuttur. Şöyleki, günümüzde birçok uzaktan eğitim proğramına sahip üniversiteler sanal ders yaptığı gibi bazı spesifik branşlarda da yenileme eğitimi olarak bu yöntemden faydalanılabir. Hatta bir uç örnek vermek gerekirse, Pilot yetiştiren bir çok Uçuş okulu derslerinin belirli bir oranını sınıf ortamında verirken büyük bir oranını da uzaktan eğitim olarak sanal ders yöntemiyle vermektedir. Kaldı ki görülen basit bir videodan bilgi almak bile buna örnek olarak kabul edilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here