Ana sayfa Bilgisayar SANAL ASİSTANLIK YAPARAK EK GELİR

SANAL ASİSTANLIK YAPARAK EK GELİR

535
0
PAYLAŞ

Sanal Asistanlık son zamanlarda popüleritesi artan bir çalışma türüdür. Bölyle oluncada Sanal asistanlık yaparak para kazanmak, internette kazanç adına bir seçenek olarak karşımızıda duruyor. İsmine bakılınca sanal bir ortamda asistanlık yapılması olarak bir düşünce ortaya çıkmaktadır. Yani bir nevi ofislere gelineceğine internetten vasıtası ile sanal ortamdan da bu işler yapılabilir. Zaten işlere bakılınca Sanal Asistanlık adıyla geçen asistanlığın evde yapılmaması gerektiğini de anlayacaksınız. Şimdi tanımını yaparak kafanızdaki soru işaretlerini silelim.

Sanal Asistanlık Nedir?

tanımlayacak olursak; nternet üzerinden sizinle iletişime geçen ve birçok işinizde size yardımcı olan bir asistandır. Mesela sekreterlik, maillerinize cevap verme, telefonunuza bakmak, randevu defterinizi düzenlemek gibi işleri sanal ortamdan yapabilmektedir. Aynı şekilde bütün işleri bir asistan olarak sanal ortamdan yapabilirsiniz.

Kimlere Yapılır?

Sanal asistanlık tahmin edileceği gibi, büyük şirketler, ofisler, randevulu çalışan kurumlar gibi yerlerde yapılabilir gibi düşünülmektedir. Ve bu büyük bir yanılgıdır. Çünkü sanal asistanlık düşünülenin aksine ev hanımlarının, öğrencilerin daha pek çok kişinin kullanabileceği bir hizmettir. Bu sebeple kimlere sanal asistan olabilirim sorusunu düşünmekten vazgeçebilirsiniz, çünkü hayatın her anında sana asistanlık için işler yer almaktadır. Asistanlık için tek sorun, müşterileri veya işverenleri sizin bulacak olmanız. Bunu da iki türlü de ilan vererek çözebilirsiniz.

Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanmak mı?

Peki, bu işten para kazanabilir miyim? Sorusunu duyar gibiyim. Bu durumu da şöyle izah edeyim. Bu işi evden, ofisten hatta oturma odanızdan yürütebileceğiniz güzel işlerden birisidir. Yani kısacası evde olmayı sevenler için çok çekici bir meslek diyebilirim. Para kazanabilmek ise bu işin en tatlı yeridir. Bu işlerin kazançları oldukça yüksektir. Ailenize büyük getiriler sağlayabilirsiniz. Yol parası, yemek parası, sigorta gibi herhangi bir harcamanız olmadan evdeki harcamalarımız dışında bir gideriniz olmadan yapılabilecek profesyonel bir iştir. Bu durum işverenler açısından sigorta yatırılmadığı için, geç kaldı, gelmedi gibi dertleri ortadan kaldırmak için çok büyük bir fırsattır. Aynı şekilde çalışanlar içinde çok güzel para kazanmasına yardımcı oluyor. Asgari ücretin altına düşmeyen bu yerde gerekli yetkinliğe ulaşırsanız kısa sürede aylık 5000TL gibi hatırı sayılır gelirlere ulaşabilirsiniz.

Sanal Asistan Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Sanal Asistan Olmak İçin Gerekli Şartlar, teknoloji içinde olmalı ve biraz da asistanlıkla ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Birçok kurumda Sanal Asistanlık olmasa da Yönetici Asistanlığı altında aynı işleri yürütecek olanlar için kurslar açılmaktadır. Bu kurslarda kısa sürede istenilen seviyeye ulaşabilirsiniz. Türkiye’de Sanal Asistanlık hizmeti veren kurumlar da bulunmaktadır. Bu kurumlarla görüşerek de ekiplerine dâhil olmak istediğinizi eğitim almak istediğinizi dile getirebilirsiniz.

Bunların haricinde Sanal Asistanlık için bilgiler ve teknoloji dışında bir de boş vakte ihtiyacınız vardır. Eğer aynı anda başka işlerle ev işleri ile de uğraşacaksanız kesinlikle bu işe girişmeyin. Çünkü bu iş 1 saatte halledilebileceği gibi saatlerinizi de alabilir. Sanal Asistanlık için birçok sosyal medya aracından ve farklı programlardan(Facebook, Skype, Telefon, Fax, Mail vb.) yararlanabilmek için bir şekilde bilgi sahibi olmalısınız. Bundan dolayı da programlarla ilgili araştırma yapmak bilgilenmek zorundasınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here