Ana sayfa Bilgisayar OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK

OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK

5770
0
PAYLAŞ

Birçok para kazandıran yöntem içinde para kazandıran online oyunlar da size bu fırsatı sunuyor. Peki, fırsatınız olsa bunu yapar mıydınız? Biz anlatalım kararı siz verin.  Oyun oynayarak para kazanmak kesinlikle mümkün ve binlerce insan bunları her yıl değerlendiriyor.  Fakat seçenekleriniz çok az ve sınırlı bunun yanında düşündüğünüz kadar da eğlenceli gelmeyebilir. Bu sizi hayal kırıklığına uğratmasın. Eğer ben varım diyorsanız okuyun.

Oyun oynayarak para kazanmak için yapılan araştırmada, para kazandıran online oyunlarda 2 türlü gelir tipi vardır bunlardan birisi dolaylı gelirdir. Dolaylı gelir bir oyundan gelir elde ederken oyunun içinden değil dışından edilen gelirdir. Yani web siteleri, bloglar, yayınlara gibi aktivitelerle elde edilebilmektedir.

Doğrudan gelir ise bu yazımızın konusunu belirtmektedir. Gerçek para transferi ile yapılan online oyunlardan doğrudan gelir elde edilir. Gerçek para transferlerinin doğrudan oyun üzerinden yapıldığı bir platformu sizlere açıklayalım.

Hangi oyunlar ve ne kadar kazanabiliriz:

 

Second Life

Oyun oynayarak para kazanmakBir sosyal oyun olan “çok oyunculu online karakter oluşturma oyunu” , benzersiz bir yapıya sahiptir. Kökeni incelediğimizde bizi 10 yıllık bir geçmiş karşılıyor. Piyasaya sürüldüğünden beri kullanıcıları her dakika artarak devam eden bir online oyundur.  Second Life oyunu için başlangıçta 3D(3 boyutlu) bir karakter belirleyip oyuna giriyorsunuz. Daha sonra oyun içine giriş yapıyorsunuz. Oyunda her şey oyun para birimi üzerinden alınıp satılıyor. Para birimine Linden Dolar deniyor. Oyunda satıcı, alıcı, aracı, emlakçı gibi birçok meslekler var. Size göre uygun olanı seçmek için oyuna başlıyorsunuz. Giysi, içerik, gadget oluşturup bunları da satabiliyorsunuz. Yani bir nevi herhangi bir sınırlanmanız söz konusu değil. Oyunda parti, toplantı, etkinlik, konser gibi grup aktivitelerine de katılabiliyorsunuz.  Öyle geniş bir yelpazeye sahip ki bir dükkânın önünde durarak dükkâna müşteri çekerek bile oyun parası kazanma ihtimaliniz bulunuyor. Anshe Chungte, oyunda en çok para sahibi olarak çok yüksek gelirlere ulaşmıştır. Bu gelir 250 milyon linkedin’e tekabül etmektedir. İşin efsane kısmı tam olarak burasıdır. Parayı gerçek paraya çevirerek 1 milyon TL yapabiliyor.

Eğer isterseniz siz de para yatırarak daha hızlı şekilde bir yerlere gelebilirsiniz.  Bu yüzden oyun paraları satın alınıp, satabilme özelliğine sahipsiniz. Oyun paraları gerçek para ile düşünülünce 1TL aşağı yukarı 90 oyun parasına denk geliyor. Oyuna başında söylediğim gibi kolay gözüyle bakmayıp. Biraz vakit ayırırsanız oyun oynayarak para kazanmak mümkün.

Team Fortress 2

Oyun oynayarak para kazanmakTeam Fortress 2 oyunu başlarda normal bir Valve oyunuydu. Valve’nin bu oyuna ağırlık vermesi oyuncuların ilgi göstermesi sebebi ile olmuştur. Team Fortress 2 oyununda “kozmetik eşya pazarı” adı altında bir oyun pazarı bulunmaktadır. Bu da Valve’nin bu denli oyunla ilgilenmesine neden olmuştur.

Pazar oyunun içinde başından beri bulunmaktadır. Kozmetik eşyalar  oyunda sizi farklı kişiliklere büründürür. Hatta oyuna özen gösteren kişiler diğerlerinden farklı olurlar. Aslında tam olarak olay burada başlıyor. Bazıları öyle havalı görünüme sahip ki diğer oyuncular bunları satın alabilmek için gerçek para bile vermeye razıdır. Hâl böyle olunca da eşya takası ve gerçek para takası gibi işlemler yapabiliyorsunuz. Ve Valve bu durumu teşvik edici kampanyalar ve reklamlar ile destekliyor.

Valve TF2’de bulunan değerli kozmetik ürünlerinin %90’lık bir kısmının oyuncular tarafından tasarlandığını belirtti. Oyundaki “item workshop” özelliği ile kullanıcılar kendi tasarımlarını yapıyor ve içlerinden beğenilenler Valve tarafından yayınlanıyor. Bunun sonucunda da Valve o ürünleri sattıkça bunu yapan kişiler de bundan kâr payı alıyor. Oyun oynayarak para kazanmak yanında burda bir ek gelir anlamına geliyor.

Bunların haricinde nice oyunlarda olsa en çok rövanşta olan 2 oyun şunlardır:

  • Entropia Universe
  • Exodus 3000

Eğer sizde isterseniz bu oyunlara göz atarak şansınızı deneyebilirsiniz. Bilinmesi gereken oyun oynayarak para kazanmak sadece gençler için değil, oyun oynamaktan keyif alan herkes için bir alternatif. Zaten oyundan keyif alıyorsanız neden oyun oynayarak para kazanmak sizi düşündürüyor?Bunun için oyun sitelerine girerek üye olduktan oyunları indirmeniz yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here