Ana sayfa E-Ticaret ONLİNE SATIŞ, E TİCARET

ONLİNE SATIŞ, E TİCARET

5507
0
PAYLAŞ

İnternet üzerinden yapılan online satış faaliyetleri her geçen gün biraz daha artmaktadır. Şuan ülkemizi ele alacak olursak, bireylerin sadece Türkiye lokasyonlu firmalara bağlı kalmadığı, yurtdışından birçok firmadan da ürün siparişi verdiğini görebiliriz. Güvenilir internet sitelerini tercih eden kişiler, internet üzerinden çok daha uygun fiyatlar ile karşılaştığından dolayı, temel ihtiyaçlarının büyük bir kısmını online satış yöntemi ile temin ettikleri görülmektedir. Durum böyle olunca, internetten para kazanma yollarını araştıran bir çok girişimci,  e-ticaret yaparak para kazanmak için kolları sıvamış durumdadır.

Ülkemizde, Gittigidiyor ve N11 gibi internet siteleri, online satış için en çok tercih edilen platformlardır. Buralardan yapılacak alışverişler için siz de firma ile görüşme sağlayıp sanal bir mağaza kurabilirsiniz. Özellikle Gittigidiyor, sıfırdan başlayacak olan kişilerin ek bir masrafa gerek kalmadan ticaret yapacakları bir platformdur. Firma bünyesinde hem sıfır hem de ikinci el ürünlerin satışı yapılabildiğinden dolayı, fazlalık eşyalarınızı bile satabilirsiniz.

Gittigidiyorda satış yaparak internette kazanç hedefliyorsunuz. Pekala dikkat etmem gerek noktalar nelerdir? diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Öyleyse buyrun en önemli iki detay:

a)Bunlardan birinci, satacak olduğunuz ürünü gittigidiyor içerisinde mutlaka aratarak emsallerinin fiyatlarını gözönünde bulundurmalısınız. Zira insanlar genellikle sıralamada, fiyata göre en ucuzdan pahalıya sıralama yaptırır. Bu şekilde sıralamada ilk sayfada çıkarsa ürününüz satış oranı ve sayısı kesinlikle artacaktır.

b)Adetli ürün temin ederek satacaksanız mutlaka bir mağaza üyeliği alın. En düşük kademede bile olsa mağaza üyeliğinde tanınan ekstra özellikler ürünlerinizin satışını hızlandıracaktır. Bizzat denenmiş ve başarılı olunmuştur. Bu ekstra özelliklerden en önemlisi reklam ortaklığı dediğimiz, ürünlerinizin başka sitelerde gezinen insanlara reklam olarak gözükmesidir. Bunun yanında ekstra açıklama, kalın yazı stili gibi daha az öneme sahip özelliklerde mağaza üyeliği ile sayılı olarak tarafınıza verilecektir.

Online Satış için Dikkat Edilmesi Gerekenler

        online satış yaparak para kazanmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler için şu sıralamayı yapabiliriz.

  1. E-ticaret için yukarıda belirttiğimiz internet siteleri aracılığı ile bir sanal mağaza kurduğunuzda, her şeyden önemlisi hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayacaksınız. Çünkü, kendinize ait bir internet sitesi kurup reklam yapma ile uğraşmayacaksınız.
  2. Yurtdışına da satış yapmayı hedefleyenler, EBay’a yönelmelidirler. Çünkü, dünya genelinde en güvenilir bulunan e-ticaret platformlarının başında gelmektedir. Bu platformda yapılacak ticari faaliyetlerde, her satış için EBay’a belirli komisyonlar verilmektedir. Bu komisyon ise sektör ve ürün fiyatına göre farklılık göstermektedir.
  3. N11 ve Gittigidiyor platformlarında ücretsiz bir şekilde üyelik ve mağaza oluşturabilirsiniz. Bundan dolayı sermayenizin tamamını üyelik işlemlerine harcamak zorunda kalmazsınız.
  4. Kargo faaliyetlerinde de anlaşma yaparsanız, Türkiye geneline çok düşük tutarlarda ürün gönderimi sağlayabilirsiniz. Bu da ürün fiyatlarınızın daha düşük olmasını sağlayacağından dolayı müşteri potansiyeliniz artacaktır.
  5. Eğer hali hazırda bir mağazanız varsa ve buradaki ürünleri internet üzerinden satmak istiyorsanız, fatura kesebileceğinizden dolayı alıcı olan taraf daha bir güven duyacaktır.
  6. İnternet üzerinden faaliyet gösterileceğinden dolayı daha ulaşılır olabilirsiniz.

online satış işlemlerinde EBay, Gittigidiyor ya da N11 gibi platformları tercih eden kişilerin elde edeceği avantajlar bu şekildedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here