Ana sayfa Part Time ONLİNE ÇEVİRİ YAPARAK PARA KAZANMAK

ONLİNE ÇEVİRİ YAPARAK PARA KAZANMAK

344
0
PAYLAŞ

Modern dünyada yabancı bir dil bilmeden iş yapmak aslında oldukça basittir. Çünkü online çeviri ile dil engelini aşmanız son derece kolay. Hayatın her alanında insanlarla iş birliği içerisinde olmak avantaj teşkil eder iken dil bilmiyorsanız yöntem online çeviridir. İnternetteki metinlerin çevirisinde “çevirmenler” oldukça hızlı bir şekilde popülerlik kazanıyor. İngilizce yetenekleri sayesinde mükemmel bir bilgiye sahip olan bir kişi, evden ayrılmaksızın ayda 1500-2000TL arası kazanabilir.

Online Çeviri Nedir?

Online çeviri, metinlerin internet üzerinden çevrilmesi gibi ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılamak için ortaya çıkmış bir çeviri tarzıdır. Bu durumda serbest çalışan(Freelance) çevirmenler de çok talep görmektedir ve her geçen yılda önemleri artmaktadır. Globalleşen dünyada, çevirmenlere olan talebin sebepleri metinlerin internet üzerinde çok seri şekilde araştırılmasıdır. Hal böyle olunca metinler kısa süre içerisinde çevrilmelidir. Çünkü site müşteri kaybı yaşamamalıdır. Bu noktada devreye giren çevirmenler bu işe el atmıştır.

Fakat her zaman olduğu gibi bu işi hakkıyla yapmayan çevirmenler de olacaktır. Bunun için seçtiğiniz çevirmenleri özenle seçmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde çeviri yaptıran işverenler de bazen çevirmenlerin hakkını yemektedir.

Online Çeviri Nasıl Yapılır?

Online çeviri nasıl yapılır? Yapabilmek için şüphesiz yabancı dil bilginiz olmalıdır. Çeviri bu şekilde daha iyi yapılır. Bununla birlikte, tercüme edeceğiniz dilde güçlü bir bilgi birikimine sahip olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ama bilgilerinin azlığı dâhilinde bile bu işi yapmaya çalışan çevirmenler maalesef, gerçek çevirmenlerin de hakkını yemektedir.

Aslında bu sizin daha çok kazanmanız için bir fırsat haline dönüşür. İşverenler açısından dikkat edilmesi gerekenler, yalnızca iyi ve güvenilir bir program çeviriciyi seçmektir.

Online Çeviri İçin Nasıl Fiyat Belirlenir?

İlk nokta eğer gerçek bir çevirici iseniz ve işinizi hakkıyla yapabileceksiniz bu fiyatları çevirmenlik sitelerinden, bloglarından, forumlarından araştırarak belirleyebilirsiniz. Eğer bir profesyonel çevirmen değilseniz unutmayın ki hep sizden daha iyileri olacaktır. Bir profesyonel çevirmen aynı çeviri size göre 3 kat daha hızlı çevirebilir. Bu durumda onun kadar büyük fiyat isteyemezsiniz. Ama bu şekilde bile işinizi yavaşta olsa temiz ve düzenli yaparsanız hakkını alırsınız. Normal bir çevirmen olarak bu işi yapanlar günün belli saatlerini ayırarak kendince bir düzen oluşturup hatırı sayılır paralar kazanabilir. Bu işi yaparak çevirmenlik yeteneğinin de artacağını göz ardı etmemek gerekir. Ortalama bir çevirmen aylık 2000 ve üstü geliri çok rahat elde edebilir. Bunun için www.r10.net gibi bir çok sitede çevirmenlik yaparak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here