Ana sayfa Part Time İNTERNET ÜZERİNDEN TERCÜMANLIK YAPARAK PARA KAZANMAK

İNTERNET ÜZERİNDEN TERCÜMANLIK YAPARAK PARA KAZANMAK

430
0
PAYLAŞ

Metinlerin tercümesine ilişkin Web adresleri üzerinden çalışan, uzmanlaşmış şekilde hizmet veren kişilere Tercüman denir.  Bazı şirketler böyle tercümanlara iş teklifinde bulunarak bünyesi altında çalıştırmaktadır. Böylece müşteriler tercüman aradıklarında direkt olarak online tercümanlık imkanlarından yararlanabilmeleri için teklif sunuyorlar. Bunun haricinde serbest şekilde çalışarak evlerinden hiç ayrılmadan bunu yapan tercümanlarda bulunmakta. Bu tercümanlarda belirli siteleri takip ederek iş imkânlarını bağımsız şekilde değerlendiriyorlar. Eğer işini yaparlarsa çok güzel paralar kazanabilirler sadece evlerinde çalışarak başka işlere gerek duymazlar.

İnternet Üzerinden Tercümanlık Nasıl Yapılır?

İş programını kendi başınıza yaparsınız ve bu tür işler size engel olmaz, en sevdiğiniz hobiden veya ev işlerinden başka bir şey yapmaz; Seçme hakkına sahipsiniz. Başka bir deyişle, kendinize, zorlanmadan yapılabilecek bir iş seçersiniz; Metnin tercümesi için para kazanma şansınız olması gerçeğine ek olarak, yabancı dil çalışmasındaki gelişiminizi de ilerletebilirsiniz. Çünkü her zaman tercüme işi vardır ve ek olarak ilginç bilgiler de alıyorsunuz; Buna ek olarak, hala metin yazarlığı yapıyorsanız, yabancı dilde ilginç makaleler yazabilir ve satışa çıkarabilirsiniz. Söz gelimi bu gibi makaleler normalden çok daha pahalıdır. Ayrıca, tercümenizi anında yapabilir paranızı hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Tercümanlara olan ihtiyaç sadece üniversiteni mezunu ve profesyonellere değil aynı zamanda serbest tercümanlara da yüksek olduğundan, metinleri kolayca tercüme ederek para kazanabilirsiniz. Bu arada, çoğu zaman yalnızca sınırlı sayıda hacmi olan makaleleri değil, aynı zamanda birkaç sayfa ve bazen de bütün siteleri tercüme etmeniz gerekir. Daha önce de bahsettiğim gibi, internetteki web siteleri çokça uzmanlaşmış olan serbest tercümanlarla ve işverenlerle doludur. Buda hem gelirim hem de ihtiyacın çok olduğunu bariz şekilde göstermektedir.

İnternet Üzerinden Tercümanlık Ne Kadar Kazandırır?

Bu tamamen size kalmış tercümelerinize fiyatlarınızı siz belirleyeceksiniz. Bu tercümelerde de Türkçe de olduğu gibi diller akademik olursa ona göre tercüme fiyatlarınız olacaktır. Ortalama tercüme fiyatları 100 kelime başına 2,5TL-5TL arasındadır. Günlük 2000 kelime yazan bir tercüman için gelir tablosuna bakıldığında, 2,5 TL den hesaplanınca günlük 50TL olarak belirlenir. Bu durum sizi günlük belli saatleri ayırdığınızda ayda 1500TL’den başlayan minimum kazançlara ulaştırabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here