Ana sayfa Bilgisayar İNTERNET SİTELERİ İÇİN İÇERİK OLUŞTURARAK PARA KAZANMA

İNTERNET SİTELERİ İÇİN İÇERİK OLUŞTURARAK PARA KAZANMA

346
1
PAYLAŞ

İçerik Oluşturarak Para Kazanmak Nedir?

İnternet siteleri için içerik oluşturarak para kazanma, dönemlerde ilgi görmeye başlasa da araştırmalarıma göre 5-6 senelik bir geçmişe sahip. Fakat şimdilerde ise herkes tarafından freelance(serbest çalışmak) adıyla anılan sektörün içinde bir gelir kapısıdır. İçerik oluşturmak aslında bir nevi konu ile ilgili yazı yazmaktır diyebiliriz. İçerik oluştururken size verilen konuya göre yazılarak yazarak bir gelire sahi olabilirsiniz. Bu şekilde evini geçindiren aile bireyleri bile bulunmaktadır. Hâl böyle olunca da kendi işimin patronu olmak istiyorum. Evde çalışmak istiyorum diye düşünen herkes bu işe yöneldi. Bize de bilgi sahibi olmak isteyenlere yardım etmek düştü.

İçerik Oluşturarak Para Kazanmak mı Nasıl?

İçerik oluşturarak para kazanmak için bir çok yol var. Bunlardan birisi düzenli bir işverene her gün belirli kurallarla makale yazmaktır. Bir diğeri ise kendi blog sitenizi kurup içerik oluşturmaktır. İşverene bağlı olarak çalışmak ve kendi blog siteniz haricinde günlük işler ve ek işlerle bir kişiye bağlı kalmadan da çalışabilirsiniz. Bu seçenekleri değerlendirmeniz açısından da size kolaylık sağlamaktadır.

Blog siteniz için bu işe başlarsanız belli süre çok az sayıda ziyaretçiniz olabilir bu sizin moralinizi bozmamalıdır. Bir yılın sonunda sitenizi istikrarlı bir şekilde bir kitlenin ziyaret ettiğini göreceksiniz. Tabi bunun için öncelikli şart kurallara göre sitenizi düzenlemek ve o kurallarla içerikler oluşturmak gerekmektedir.

İçerikler Neler Olmalıdır?

İçerikler Özellikle güncel konulardan oluşmalıdır. Bunun haricinde siteler güncel olmasa da ilgi çekecek, dikkati toplayacak konulardan oluşmalıdır. Güncel konular spor, magazin, teknoloji, kadın, erkek vb. bir çok konulardan oluşabilmektedir. Bunlar için sitenizi de kendinizi de sürekli güncel tutmalısınız. Bunun haricinde klasik konulara da yönelebilirsiniz. İlk 5 spor araba, 10 ilginç enstrüman, gizemli eski köşk, kaybolan insanlar, doğal afetler vb. böyle konularla da çok güzel içerikler elde edilebilir. Bunun yanı sıra sosyal yardımlar, içerik nasıl oluşturulur gibi genel konuları da içeriğinizde renklilik katmak amaçlı kullanabilirsiniz.

İçerikler Nasıl Olmalıdır?

İçerikler nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabı şu şekilde izah edilebilir:

İçerikler kesinlikle özgün olmalıdır.

Cümleler kendi cümleniz olmalı ve Google Botlarına yakalanmamalıdır.(Google Botları sahtekârlık yapılıp yapılmadığına veya alıntı olup olmadığına bakmaktadır)

Ne Fazla uzun ne de fazla kısa olmalıdır konuyu anlatacak kadar kelimeler kullanılmalıdır.

Cümleler başlıklar SEO ile uyumlu olmalıdır. (SEO belli kurallara bağlı kalınarak yazılması gereken içerikleri işaret eden bir yazım şeklidir)

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here