Ana sayfa Bilgisayar GOOGLE ADSENSE İLE PARA KAZANMAK

GOOGLE ADSENSE İLE PARA KAZANMAK

GOOGLE ADSENSE İLE internette kazanç. İnternetten para kazanma yolları içinde en yaygın olan yöntemlerden biri olan Google Adsense ile nasıl para kazanılır. Uzun vadede güncellemelerinize bağlı olarak düzenli gelir elde edebilirsiniz.

9309
0
PAYLAŞ

        Google adsense birçoğumuzun araştırdığı internetten para kazanma yollarından biridir. Son dönemde oldukça popüler olan bu yöntem ile internette kazanç mantığı aslında oldukça basit ve şeffaf. Google Adwords, google’nin reklam programı. Kişi yada kuruluşlar reklamlarını yayınlatmak için Google Adwords programına üye olurlar ve bu üyelerin reklamlarıda internet sitelerinde yayınlanır. Önemli detaylardan biride, reklamları yayınlarken aramalar ile ilgili olan reklamları yayınlamasıdır.
İnternette kazanç için, bir websitesi hazırlayarak aktif edersiniz, Google Adsense’de üye olursunuz ve ardından sitenizdeki sayfalarınızdaki reklam alanlarını belirlersiniz. Google’de, insanların sitenize girerken yapmış oldukları aramalara göre sayfanızda reklam yayınlar. Sayfalarınızda reklamların gösterimi için düşük miktarda bir ödeme almanıza karşın asıl gelirinizi, sayfanızdaki reklamlara tıklanması oluşturur. Şöyleki, Google bu konuda da oldukça şeffaf, Adwords programı vasıtasıyla aldığı reklam ücretinin 1/3 ünü şirket alırken, 2/3 ünü ise reklamı yayınlayan siteye veriyor.

Google Adsense için İzlenecek Yol

Sitenizi hazırlayıp aktif hale getirdikten sonra Google arama motorundan Adsense kayıt yazarsanız Google yardım sayfası size bütün adımları gösterecektir. Google ilk kayıt olduktan sonra Adsense sitenizin kurallara uygun olup olmadığını test edecektir ve bu süre genellikle 2-3 günlük zaman alır. Bu süreçte
* Sitenizdeki içerikler Google politikalarına uygunmu?
* Siteniz içerik açısından yeterince zenginmi?
* önemli konulardan biri sitenizdeki içerikler orjinalmi (yani başka sitelerde kopyala yapıştır yapmamanız gerekiyor)?
Bu şartları taşıdıktan sonra kısa süre sonra size adsense hesabınız aktif olduğunu ifade eden bir onay maili gelecek ve internette kazanç başlayacaktır. Ardından iş sizin çalışmanıza kalmış.

Dikkat edilmesi gerekenler

İnternet sayfanızın trafiğine yönelik çalışmalar yapmanız ve bu sayede hem ziyaret hem de reklam tıklama sayısını artırarak gelirinizi artırmanız.
İnternetten para kazanma yolları içerisinde uzun soluklu ve devamlı gelir elde edebileceğiniz Google Adsense ile para kazanma yöntemi ile bir anda büyük paralar kazanamazsınız ancak sadece domain ve hosting için ödeyeceğiniz yıllık 40-50 tl ücretle ve üzerine emeğinizi de ekleyerek düzenli ve artış gösteren bir kazanç elde edebilirsiniz.
Google politikaları belirgin ve katıdır. Dolayısıyla internetten kazanç için her yol mubahtır mantığıyla yapaccağınız bir ihlalde ilk aşamada reklam yayınınız 1 ay süreyle durdurulurken ikinci ihlalde tamamen devreden çıkarılır. Bu yüzden Google Adsense politikalarını, şart ve koşullarını iyi inceleyerek olası sorunların önüne geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here