Ana sayfa E-Ticaret FOTOĞRAF ÇEKİP SATIN

FOTOĞRAF ÇEKİP SATIN

385
0
PAYLAŞ

Gelişen düzene ayak uydurmak için Türkiye’de ve Dünya’da devamlı yenileşme hareketleri oluyor. Bunlardan birisi olan fotoğraf başlığını sizlere aktarmaya çalışacağım.  Fotoğraf ihtiyacı dünya değiştikçe artarak devam ediyor. Bu yüzden insanlar ne kadar bu ihtiyacı karşılamaya kalksalar da ihtiyaç devamlı arttığı için sürece ayak uydurulamayacağı su götürmez bir gerçek haline geliyor. İşte tam bu yüzden “Fotoğraf Çekip Satmak” adlı başlığı sizlere açtık. Peki siz, bu ihtiyaç arttıkça fotoğraf ajanslarının sizlere çektiğiniz fotoğraflar için para yağdırdıklarınızı biliyor muydunuz?  Yani herkes Fotoğraf çekip satma işinden para kazanabilir ve herkes bu iş ile kendini geliştirme fırsatı bulup daha ilginç fotoğraflar çekebilir daha enteresan kadrajlar yakalayabilir. Böylece daha çok para kazanabilir. Çünkü çektiğiniz fotoğrafları alacak şirketler birçok amaç (dergi, kitap, makale, gazete, deneme gibi) için kullanabilirler. Fotoğraf çekip satmak hem eğlenmek hem de eğlenirken para kazanmak için çok güzel bir yoldur. Bu yolu değerlendirmek için neler yapabiliriz, bunlara değinelim.

Neden Fotoğraf İhtiyacı Duyuluyor?

Neden fotoğraf ihtiyacı duyuluyor? Çünkü, başlıkta anlatılmak isteneni çoğu zaman bir görselle ifade etmek çok olası bir durumdur. İşte tam bu sebepten dolayı da büyük-küçük birçok şirket fotoğraf işlerine ağırlık vermektedir. Örnek olarak bir Web Sitesi; sitenin tarzı tamir sistemi ile alakalıdır ve bir cihazı tanıtması gerekmektedir. Yazı ile sayfalarla anlatırsa elbette akıllarda bir şema oluşacaktır. Fakat, gerçeği ile karşılaşınca hepimizin en az bir kere kullandığı gibi “ben böyle hayal etmemiştim”  sözü dudaklardan dökülmüştür. Bu soruna çözüm olarak da anlatımların arasına bir iki anlamlı görselle konuyu netleştirecek şekilde cihazın fotoğrafları kullanım esnası vs. ile ilgili fotoğraflar koyulmalıdır. Bu fotoğrafları işveren çok umursamasa da tasarımcıların amacı eşsiz olarak bir site tasarımı sunmaktır. Tabi bu sadece verilen bir örnektir. Bu tarz nice örneklerle nice fotoğraflarla farklı sektörlerde reklamlar vb. çalışmalar yapılabilir.

Yani fotoğraf ihtiyacı artık olmazsa olmaz bir durum bu yüzden de artık hayatımızın her köşesinde fotoğraf ihtiyacı duyulmaktadır.

Herkes Fotoğraf Çekip Satabilir mi?

Evet, herkes fotoğraf çekebilir. İster profesyonel olsun,  ister amatör eğlenmek niyetiyle fotoğraf çeken herkes fotoğraf çekip satmak yoluyla para kazanabilir. Bu işte en büyük avantaj, yabancı Fotoğraf Ajansları fotoğraf kabulünde bulunurlar. Türkiye de bulunan Fotoğraf Ajansları da onlara alternatif olabilirler.

Fotoğraf çekebilmenin en güzel yanı bir nevi Freelance çalışıyor olmanızdır. Freelance, serbest çalışmak demektir. Yani saatinizi, yerinizi, fotoğraf kadrajını, açısını, görselini, fotoğrafı çekilecek bölgeleri kendiniz belirleyebilirsiniz.
Üstelik aynı fotoğrafları farklı ajanslara da atabilirsiniz herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir.

Fotoğraf Çekip Satmak İçin Nereden Başlamalıyız?

Ödeme yapacak güvenilir tüm yerli ve yabancı şirketlerle çalışarak bu işlere başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, sırf bu işler için basılan bir çok kitap alarak da bu işte yeterli bir yetkinliğe kavuşabilir hatta daha fazlasını yapabilirsiniz. Neden olmasın? Hadi siz de Fotoğraf çekin satın. Gerekli adımları atabilmek için internet üzerinden bu yazımı okuduktan sonra araştırmalara başlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here