Ana sayfa Bilgisayar FACEBOOKTAN PARA KAZANMAK

FACEBOOKTAN PARA KAZANMAK

7086
0
PAYLAŞ

FACEBOOKTAN PARA KAZANMAK

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ortamı olan Facebook, anlık paylaşımların yapıldığı, kişilerin eğlenerek vakit geçirdiği bir platformdur. Kullanımı bu kadar yaygın olunca, İnternetten para kazanma yolları arasında bir seçenek olarakta karşımıza çıkmaktadır. Her ne kadar kişilerin doğrudan para kazanmasına olanak sunmasa da, bazı yöntemler uygulanarak Facebooktan para kazanmak mümkün hale gelmektedir. Bu doğrultuda yapmanız gerekenlere baktığımız zaman, en önemli olan püf noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Neler Yapmak Gerekir

  1. İnternette kazanç için facebook üzerinden paylaşımlar ile para kazanabilirsiniz. Ancak bu paylaşımların, reklam ortaklığı ya da doğrudan firmalara ait ilan ya da reklam olması gerekmektedir. Bundan dolayı, kişisel bir facebook hesabının yanı sıra, Facebook sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Ardından da kişilerin sayfanızı fazla takip edecek ve sizin de para kazanmanıza destek olacaktır.
  2. Affiliate reklam aracılığı için bir program bulmaya çalışmalısınız. Bu sayede, programlar tarafından verilen ID ve pazarlama malzemelerini kullanabilirsiniz. Ücret ödemeden dahil olacağınız bu platformda, yaptığınız her paylaşıma tıklanma oranı arttıkça, kazanma olasılığınız da artacaktır.
  3. Affliate ile yapılacak para kazanma yöntemlerinde, kazançlarınız havuzda birikecek ve kazanç eşiğine ulaşıldığında da sizlere teslim edilecektir. Bundan dolayı yapacağınız paylaşımlara tıklanma oranlarını arttırmak için de çalışmalarda bulunmalısınız.
  4. Facebook sayfalarında yapılan paylaşımlarınıza tıklanabilmesi için, dikkat edeceğiniz ilk kural, paylaşımların tamamının reklam üzerine olmaması ve bu paylaşımların da sayfa amacı içerisinde olmasıdır. Örneğin, kadınlara yönelik açılan bir sayfada, sürekli olarak spor haberleri yayınlandığında, tıklanma oranı azalırken, sayfa beğenen kişi sayısı da azalacaktır.
  5. Facebooktan para kazanmak için altın kurallardan birisi de, kişilerin sizi daha kolay bulmasını sağlamaktır. Bunun için, Facebook reklam politikalarını incelemeli ve sayfanızı beğenmemiş olan kişilerin ana sayfasında gönderilerinizin çıkması için reklam almalısınız.
  6. Para kazanabilmeniz için bu platformda takipçi sayısı önemlidir. Bundan dolayı, her geçen gün takipçi sayınızın arttığından ve de geri dönüş aldığınızdan emin olmalısınız.
  7. Bu sayfalar üzerinden kendi geliştirdiğiniz ürünleriniz varsa, onların da satışını yapabilir veya farklı kişilerin ürün satması konusunda onlara aracı olabilirsiniz.

İnternetten kazanç elde etmek adına, Facebooktan para kazanmak isteyen kişilere fayda sağlayacak olan bilgileri bu şekilde sıralayabiliriz. Ne kadar para kazanılacağı ise, hangi türden gelir sağlamak istediğiniz ve ne kadar süredir Facebook üzerinde aktif olduğunuza bağlıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here