Ana sayfa E-Ticaret E-KİTAP YAZIP SATARAK PARA KAZANMAK

E-KİTAP YAZIP SATARAK PARA KAZANMAK

357
0
PAYLAŞ

E-kitap yazın satın, aslında başlıkta söylenmek istenen gayet açık. Belki hep bir yazar olmayı düşündünüz belki de kitap yazmayı istediniz. Bu makalemizde size bunun nasıl mümkün olacağını açıklamaya çalışacağım. Öncelikle bu konuyu severek yapabileceğinizden yana hiç şüphe yok. Zaten bunu siz istediğiniz sürece hem yaparak para kazanabilir hem de bu işte yetkinlik kazanarak hevesinizi alabilirsiniz. Ayrıca güzel olan kısımsa nasıl bir kitap yazdığınız değil duygularınızı ifade edip edemediğiniz. Yeter ki bir nebze de olsun yazarken bir şeyler başaracağınıza ve çok satmak yerine, satacağınıza inanarak böyle bir yola çıkın. Çünkü azimle, size göre basit bir kitaptan bile çok güzel hikâyeler çıkarırken çok güzel gelirler de elde edebilirsiniz.

E-Kitap Nedir?

E-Kitap nedir? İlk kısımda sizlere e-kitabın ne olduğundan çok nasıl olacağından nasıl para kazanılacağından bahsederek, vurguda bulundum. Şimdi ise size konu hakkında kısa ve öz bir tanımda bulunacağım. E-kitap ağaçların azalmasına çare bulmak ve günümüz çağına ayak uydurmak için düzenlenen internet üzerinden çevrimiçi(online) olarak yayınlanabilen hatta satışa çıkarılabilen bir elektronik ortam kitabıdır.

E Kitap Nasıl Yazılır?

E-kitap nasıl yazılır sorusu için öncelikle birçok grupları takip edebilirsiniz Hatta size özgün yazılarınızı paylaşarak eleştirilere açık bir şekilde fikirlere değer verebilirseniz. Böylece, çok daha hızlı şekilde iyi bir yazar olabilirsiniz. En önemli kısım, zaten geri bildirimler sayesinde hatalarınızı düzelterek bu hataları tekrar etmeyerek yazabilmenizdir. Örnek bir  site buyrun inceleyiniz.

E Kitap Nasıl Satılır?

E-kitap nasıl satılır sorusuna cevap olabilmek için başlıca durumları bilmelisiniz:

  • Kitap Kapağınız nasıl olmalıdır? Kitap kapakları özgün ilginç ve kitabın içini merak ettirecek türde yapılmalıdır. Yani Profesyonelce hazırlanmalıdır.
  • Kitap Açıklaması Nasıl Olmalıdır? Kitabın açıklaması, okuyucuyu meraklandıracak, yazar hakkında bilgi verecek, kelime sayısı anlatılanı kısaca anlatacak, sayfaları hızlı geçmesini sağlayacak türden yazılmalıdır.
  • Fiyat aralıkları ne olmalıdır? E-Kitap için fiyat aralığı 2TL ile 100TL arasında değişmektedir.
  • Nerede Satılmalıdır? Satacağınız platformlar okuyucuların kitap okumaya değer verdiği ve tıklanmaları yüksek olan sitelerde satacağınız şekilde olmalıdır.
  • Reklam Veriniz: Eğer kitabınızın reklamını verirseniz daha çok kitleye ulaşacak ve daha çok duyulacaktır. E-Kitabın Satılması için reklam verilmesi çok önemli bir noktadır.

Bu durumlar göz önünde bulundurulduğu sürece E-kitap yazımında ve satımında size yardımcı olabilecek her şeyi öğrenmiş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here