Ana sayfa Network Marketing AMAZON SATIŞ ORTAKLIĞI İLE PARA KAZANMAK

AMAZON SATIŞ ORTAKLIĞI İLE PARA KAZANMAK

5936
0
PAYLAŞ

İlk olarak kitap satışı ile 1996 yılında piyasaya giren Amazon, kitaplardan sonra müzik, giyim, elektrik, bilgisayar gibi birçok ürün yelpazesine sahip oldular. Amazon Satış ortaklığı ile para kazanabilmek için öncelikle “affiliate-program.amazon.com” adresine kaydolmalısınız. Daha sonra Amazon üzerinden satış yaparak işe başlayabilirsiniz. Ayrıca şunu sattım bunu sattım gibi bir durumunuz söz konusu değildir. İstediğiniz her ürünü hiçbir ücret ödemeden kendi ürününüzü satar gibi satabilirsiniz. Yeter ki ürün satılsın.

Amazon Satış Ortaklığı İle Para Nasıl Kazanılır?

Amazon Satış Ortaklığı İle Para kazanmak için iki yaklaşım kullanabilirsiniz:

Web siteniz, blog, gruplarınız varsa orası üstünden reklamlar vererek, sitelere bannerlar oluşturarak para kazanabilirsiniz. Amazon Satış Ortaklığı’nı yapmak için amazonun bize sağladığı yönetim paneli sayesinde alım satımları kontrol edebiliyoruz. Hangi ürünler çok hangileri az satılıyor bunu kontrol edebiliyoruz. Bunları grafikler aracılığı ile görsel olarak da yorumlayabiliyoruz.

Öncelikle bir ürün seçin, fiyatını popülerliğini belirleyin. Daha sonra reklamlarını yapın. Seçtiğiniz ürünün göze hitap edebilmesi çok önemlidir. Bu yüzden seçtiğiniz ürün özel olmalıdır. Bunun içinde en iyi şekilde reklamları yapılmalıdır.

Sitenizi bir amazon sayfası şeklinde düzenleyerek gelen müşteriyi güzel bir şekilde karşılayınız.

Sitenizde SEO uyumlu makaleler yer verin. Ürün açıklaması sayfasında, en az 300 – 400 kelime arasında metinlere yer vermelisiniz. Bunu yaparken de sitenin konumu gereği İngilizce olmasına özen gösterin. Eğer İngilizce bilginiz yoksa uygun fiyata makale yazdırabilirsiniz. Sitenizde müşteri memnuniyetini değerlendirecek yorumlama kısmı ve puanlama kısmınız bulunsun.

Amazon, Satış Ortaklığı için bir site veya mobil uygulama istemektedir. Eğer bunlardan biri sizde yoksa veya düzenli bir kitleye sahip değilseniz bir açılış sayfasına ihtiyaç duyacaksınız. Bu durumda da hesabın ortak parametrelerinde açılış işlemleri yapacaksınız. Açılış işlemi bir nevi banner, sağ-sol reklam ürün fotoğrafı üstüne link gibi kaynaklardır.

Amazon Satış Ortaklığı ile para kazanmak için izlenmesi gereken yollar size tane tane anlattığıma inanıyorum. Azimli ve ilgili biri iseniz, ciddi rakamlar kazanarak ek gelir elde edebileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here