Ana sayfa E-Ticaret AFFİLİATE İLE PARA KAZANMAK

AFFİLİATE İLE PARA KAZANMAK

Affiliate ile para kazanmak internette kazanç elde etme yollarına ilişkin ayrıntılı bilgileri makalemizde bulabilirsiniz. Sermayesiz ve sadece emek harcayarak nasıl sürekli gelir elde edilir?

9465
0
PAYLAŞ

 

AFFİLİATE İLE PARA KAZANMAK

Affiliate ile para kazanmak yöntem olarak biraz zaman alan ancak uzun vadede çok yüksek getirilere ulaşabileceğiniz bir internette kazanç yöntemidir.Birçoğumuz bir işimiz olsun yada olmasın, sıkça sorduğumuz sorulardan biri internette nasıl para kazanılır? Yine arama motorlarına internette para kazanmak yazıp aramalar yaparız. İnternette para kazanma yolları nelerdir? İşte bir çok yöntem sitemizde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

      İnternetten para kazanma yolları arasında Affiliate ile para kazanmak uzun yıllardır etkin olarak kullanılan bir yöntemdir. Affiliate ile para kazanmak için temel mantık, farklı firmaların ürünlerini sayfanızda tanıtmak ve satışını sağlamaktır. Okuyucu sizin sayfanızda ürünlerin genel tanıtımını okuduktan sonra linke tıklayarak ürünün orijinal sayfasına giderek ayrıntılı bilgi alır. Eğer satın alma işlemi yaparsa siz de komisyon kazanırsız. Özellikle alternatif sağlık ürünleri, cinsel içerikli ürünler, cilt bakımı, saç bakımı ürünlerinde oldukça fazla çeşit vardır. Yapılacak işlemler silsilesine bakacak olursak:

  İlk adım olarak bir domain adresi almanız gerekiyor. Amaç internette kazanç olduğuna göre internet siteniz için domain adresi alırken satışına aracılık yapacağınız ürünlerle uyumlu bir domain olmalı. Ayrıca domain uzantısı olarak mümkünse com ya da net uzantılı olmasına özellikle özen gösteriniz.(örnek alternativehealthproducts.net, naturalhealthproduce.net gibi)

İnternette kazanç elde etmeye başlamadan önce ikinci aşamada affiliate sitelerinden bir ya da birkaçına üye olmanız gerekiyor. Örnek siteler mi? Sellhealth.com yada moreniche.com ile başlayabilirsiniz. Bu konuda küçük bir araştırma ile birçok site bulabilirsiniz. Burada dikkat edeceğinizde uluslararası pazarda rağbet gören ürünler olmalı. Sellhealth bu yönde size başlangıç noktası oluşturabilir. Sitelere üye olduğunuz zaman teklifler (offers) kısmından ürünleri, komisyon oranlarını, tanıtımlarını görebilirsiniz. Yine sitenizde ürünleri tanıtırken kullanabileceğiniz banner yada resimleri ve bunların html kodlarını da burada bulabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri ürünün tanıtımını direk kopyala yapıştır ile almamak. Zira özgün olarak hazırlayacağınız kısa tanıtım yazıları sizin google’de daha önde çıkmanızı sağlayacaktır. Affiliate ile para kazanmak için iddalı söylemler ve etkileyici resimler son derece önemlidir.

Affiliate ile para kazanmak için,

sonraki aşama bir web site hazırlamanız gerekir. Ayrıca, hazırlayacağınız site İngilizce olarak hazırlanmalı ki yeterli müşteri sayısına ulaşabilsin.  Siteyi belirli düzeyde bilgi sahibiyseniz kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bu konuda wordpress site hazırlama aracı özellikle yeni başlayanlar için tercih edilebilir.
Sitenizde tanıttığınız ürünler üzerinden gerçekleşen satın alma işlemlerinde, %25 den %50 ye kadar komisyon oranları kazanırsınız. İnternette kazanç için bir defa bu bahsettiğimiz aşamalrı gerçekleştirip, belirli aralıklarla, örneğin haftada bir küçük güncellemelerle sürekli gelir sağlayabilirsiniz. İşe başladıktan sonraki aşamada yapmanız gerekenler nelerdir?

Sitenizin arama motorlarına kayıt olmasını sağlamak, ardından da sitenizin belli başlı kelimelere göre yapılacak aramalarda ilk sayfaya çıkmasını sağlamanız. Bu yöntemi uzun yıllardır kullanan ve ortalama aylık 1000-1500 dolar internette kazanç elde eden bizzat tanıdıklarım var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here